Nová verzia filmu Osudové stretnutie: Z Conneryho postavy sa stala černošská lesba

(Zdroj: Empire online)

V roku 2000 uzrela svetlo sveta americká dráma Osudové stretnutie v hlavnej úlohe so Seanom Connerym a zožala pomerne veľký úspech. Zopakuje sa to aj napriek veľkej zmene? V pripravovanej novej verzii príbehu od stanice NBC, ktorý bude tentokrát seriálom a ktorý prichádza po vyše 20 rokoch, ho totiž nahradí černošská lesba.

Pôvodne išlo vo filme z dielne režiséra Gusa Van Santa o stretnutie dvoch mužov z veľmi odlišných svetov. William Forrester, starý samotársky spisovateľ, ktorého si zahrala práve nedávno zosnulá škótska legenda strieborného plátna Connery, býval v mladosti úspešný a získal aj Pulitzerovu cenu, ale neskôr sa mu nedarilo a uzavrel sa pred svetom vo svojom byte v newyorskom Bronxe.

Pod oknom hrali basketbal mladí černosi, a tak došlo k stretnutiu s šestnásťročným Jamalom (Rob Brown), ktorý Forrestera zaujal mimoriadnym literárny talentom. William si ho obľúbil a vzniklo medzi nimi atypické priateľstvo. Spisovateľ ho podporoval vo vzdelaní, chlapec zase svojmu mentorovi vrátil radosť zo života.

Mladší z hlavných postáv pôsobí aj v novej alternatíve režiséra Tima Storyho, je to chudobný šestnásťročný afroamerický chlapec vyrastajúci bez rodičov, ktorý tiež hrá basketbal a vďaka tomu sa môže dostať na elitnú školu. William Forrester ale z deja zmizol a nahradila ho černošská lesbická spisovateľka.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter