Naď má v tíme človeka obvineného z dvoch trestných činov. Spoluprácu zatiaľ ukončiť nechce

Jaroslav Naď (Zdroj: J.Naď/Facebook)

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď má v tíme aj muža obvineného hneď z dvoch trestných činov, ohovárania a nebezpečného prenasledovania. Prípad sa týka nevraživosti v láske, pri ktorej mali padať aj desiatky anonymných správ. Naď o tom vedel, no čaká na prípadnú obžalobu.

Ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi sa komplikuje pozícia. Po tom, ako si uškodil kontroverzným výrokom o protestujúcich opiciach či psychopatoch, bola medializovaná ďalšia skutočnosť, ktorá môže v očiach verejnosti znížiť jeho kredit.

Portál Pluska totiž priniesol informáciu o tom, že v Naďovom tíme ako externý poradca pôsobí aj istý Peter Koreň. Človek z prostredia Vojenského obranného spravodajstva, ktorý má na starosti konzultácie a zastúpenie rezortu pri zavádzaní výzbroje a techniky v našej armáde. Na tom by nebolo nič problematické, keby nebol obvinený až z dvoch trestných činov.

Obvinenie z nebezpečného prenasledovania

„Vyšetrovateľ Policajného zboru dňa 28. 4. 2020 začal a súčasne vzniesol obvinenie páchateľovi pre prečin ohovárania v jednočinnom súbehu s prečinom nebezpečného prenasledovania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, pretože vyšetrovanie pokračuje,“ povedala Veronika Martiniaková z krajskej polície v Bratislave.

Zistené informácie hovoria o tom, že Koreňovi prekážali stretnutia jeho bývalej známosti s novým mužom, na ktorého podľa všetkého chorobne žiarlil a podľa média sa mu stalo „zo dňa na deň zo života peklo“.

Sledovanie a kvantum anonymov

Jemu aj jeho manželke prišlo postupne 110 anonymov – esemesky, maily, listy. „A všetko totálne výmysly. Sú to posadnutí, chorí ľudia. Patria do blázinca,“ hovorí muž, ktorého meno novinári, pochopiteľne, neprezradili.

S Koreňom sa vraj nikdy osobne nestretol. Ale má podozrenie, že ho on alebo ním najatí ľudia prenasledovali. Z odoslaných správ totiž vyplývalo, že Koreň presne vie, čo v danej chvíli jeho sok v láske robí.

„Keď sedíte pri obede a dostanete esemesku: Dobrú chuť. Alebo ste na diaľnici a niekto vám napíše: Ako sa ide na diaľnici? Alebo vám priamo na Štedrý deň príde správa, že vám posiela pozdrav nejaká žena aj s dieťaťom. Spôsobilo mi to v rodine veľmi veľké problémy,“ dodáva muž.

Ministrovi to vraj vysvetlil

Naďa ale tieto informácie nevyrušujú natoľko, aby s Koreňom ukončil spoluprácu, aspoň zatiaľ. „Pán poradca podal ministrovi vysvetlenie záležitosti z jeho pohľadu. Môžeme však potvrdiť, že v prípade, ak bude v tejto veci podaná obžaloba, pán minister spoluprácu s pánom Koreňom ukončí, o čom je upovedomený,“ napísala okrem iného hovorkyňa ministerstva.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

36

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter