Matovič odbil konzílium aj Čaputovú: Majú slobodu a komfort, ja zodpovednosť

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Predseda vlády dnes pred stretnutím Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) spochybnil názor prezidentky aj konzília odborníkov, ktorí odmietajú jeho podmienky testovania. Vraj sú to ľudia, ktorí majú slobodu vyjadrovať názor a ktorí majú komfort. On má ale vraj zodpovednosť.

Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) sa idea núteného celoplošného testovania, ktoré plánoval uskutočniť o dva týždne počas mikulášskeho obdobia, značne komplikuje.

Dnes mu pokrivilo úsmev na tvári konzílium odborníkov, ktorého ho neodporučilo a namiesto toho sa vyslovilo za cielené testovanie rizikovej časti populácie.

Ešte včera ho odmietla aj naša najvyššia ústavná činiteľka Zuzana Čaputová, ktorá spochybnila pre zmenu to, že by testovanie malo byť nútené a apelovala na jeho dobrovoľnosť.

Prezidentka má komfort

Tento prezidentkin názor a odborný postoj konzília ale Matovič odmietol. Pred stredajším rokovaním Ústredného krízového štábu povedal, že dobrovoľnosť v tomto ohľade zabráni efektivite testovania a odvolal sa na víkendové výsledky z vybraných obcí.

„Pani prezidentka má na rozdiel odo mňa ten komfort vyjadrovať svoje názory bez reálnej zodpovednosti, a tým pádom povie, že by to malo byť dobrovoľné, lebo ľuďom sa to páči,“ skonštatoval premiér pred stredajším zasadnutím ústredného krízového štábu. Zároveň si myslí, že je najvyšší čas, aby sa o plošnom testovaní rozhodlo.

Odborníci môžu mať názor

Na margo vyjadrenia konzília odborníkov, ktorí neodporúčajú celoplošné testovanie, premiér reagoval s tým, že sú ľudia, ktorí majú veľkú slobodu, že môžu mať názor. Druhou skupinou sú vraj ľudia, ktorí majú zodpovednosť za stav v nemocniciach a za to, aby neskolabovali. 

„Jedna skupina sú tí, ktorí majú dopriate rozprávať svoje názory a myslia si, že by bol lepší lockdown, a druhá skupina je vláda, ktorá musí prijať rozhodnutia,“ poznamenal.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter