Plošný zákaz lyžovania počas Vianoc bude podľa talianskeho ministra nevyhnutný

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Celoštátny zákaz lyžovania bude vzhľadom na pandemickú situáciu v Taliansku počas vianočných sviatkov nevyhnutný. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Roberto Speranza. Situácia je podľa neho napriek náznakom zlepšenia stále znepokojujúca a krajina si na začiatku budúceho roka nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií.

„V utorok sme mali za jeden deň 853 úmrtí, ktoré súvisia s ochorením COVID-19. Obmedzenia v čase Vianoc sú, žiaľ, nevyhnutné,“ povedal minister. Napriek povzbudzujúcim signálom vláda zostáva v režime „najvyššej ostražitosti“, zdôraznil minister. „Kým nebude k dispozícii bezpečná terapia, bezpečné vakcíny, zostávajú ako jediná zbraň preventívne opatrenia, ktoré si vyžadujú obete,“ dodal Speranza.

Bývalý taliansky eurokomisár a predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani predtým vyzval na celoeurópsku reguláciu tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

„V Európe potrebujeme spoločné pravidlá. Musíme zabrániť tomu, aby nelojálna konkurencia spôsobila útek našich turistov do zahraničia. V ohrození sú tisíce pracovných miest,“ napísal Tajani na Twitteri.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter