Úvod Svetového pohára vo Fínsku bez sestier Fialkových, dôvodom koronavírus v tíme

Ivona Fialková (Zdroj: SITA)

Úvodný víkend nového ročníka Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti bude bez sestier Paulíny a Ivony Fialkových. Dôvodom majú byť pozitívne testy na koronavírus v ich tíme.

Informoval o tom facebookový profil Šport v RTVS. Neskôr web slovenskybiatlon.sk prišiel s informáciou, že štyria zo siedmich členov tímu sestier Fialkových mali v Štokholme pozitívny test na COVID-19. Musia zostať vo Švédsku, až kým nebudú mať testy negatívne. Ďalšie testovanie by mali absolvovať v piatok, resp. v nedeľu alebo pondelok.

Znamená to, že v ženskom tíme SR v úvodný víkend SP 2020/2021 nastúpia iba výkonnostne slabšie pretekárky Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová. “Slovenská reprezentácia minimálne pre prvý víkend SP prichádza o Paulínu a Ivonu Fialkové, ich trénerov Annu Murínovú s Jakubom Leščinským, fyzioterapeuta Jakuba Hudáka a dvojicu servismanov Mihu Plahutnika a Štefana Lichoňa. V praxi to znamená, že aj slovenský tím, ktorý je pripravený na štart a už je v Kontiolahti, nebude mať k dispozícii fyzioterapeuta ani polovicu servisného tímu. Fungovať bude viac-menej provizórne, pretože okrem šestice pretekárov budú v dejisku len tréner Tomáš Kos a servismani Dušan Otčenáš a Samuel Závalec,” uvádza web slovenskybiatlon.sk.

Sestry Fialkové sa na štart nového ročníka SP pripravovali vo švédskom Idre a do Kontiolahti sa mali presunúť s nemalými ambíciami. “Vo Švédsku bolo super, dobré podmienky. Sem-tam nás potrápili strelnica a vietor, ale to k tomu patrí. Som zvedavá, čo z toho vzíde na prvých pretekoch Svetového pohára,” povedala Paulína Fialková ešte v utorok pre RTVS.

V sobotu budú v Kontiolahti na programe vytrvalostné preteky žien na 15 km a mužov na 20 km. O deň neskôr prídu rad rýchlostné preteky žien na 7,5 km a mužov na 10 km. V Kontiolahti sa uskutoční aj kompletné 2. kolo SP, a to od 3. do 6. decembra.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter