Johnson stále verí, že krajina môže opustiť Úniu do 31. októbra

Boris Johnson (Zdroj: SITA)

Ako povedal, sobotné hlasovanie ho nezastrašilo ani neodradilo.

Britský premiér Boris Johnson sa chce naďalej usilovať o to, aby Veľká Británia opustila Európsku úniu 31. októbra. Ako uviedol, sobotné odloženie schvaľovania novej brexitovej dohody až do prijatia súvisiacej legislatívy ho nezastrašilo ani neodradilo. Dodal tiež, že už nebudú žiadne nové rokovania s Európskou úniou. Podľa vlastných slov stále verí, že dokáže získať “drvivú” podporu pre svoj brexitový plán a zaviesť požadovanú legislatívu, ktorá to umožní. Pokúsi sa o to budúci týždeň.

Johnson by mal teraz požiadať úniu o ďalší odklad brexitu. Zaväzuje ho k tomu zákon, ktorý britský parlament schválil v septembri a ktorý stanovil sobotu ako posledný možný termín pre prijatie dohody. Či tak však spraví, ostáva otázne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Najvyšší súd Spojených štátoch vo štvrtok rozhodol, že newyorská prokuratúra má právo preskúmať finančné záznamy prezidenta Donalda Trumpa. Zároveň však tieto informácie nemusí zdieľať s Kongresom. Trump je prvým prezidentom od čias Richarda Nixona, ktorý nezverejnil svoje daňové..