Covid je pre nás najlepšia vec, vraví čínsky profesor a smeje sa z nášho počtu obetí a rúšok

Li Yi (Zdroj: Twitter)

Situácia s Covidom v Európe a v USA je v súlade so záujmami Číny a vytlačí Spojené štáty z dominancie, myslí si to čínsky sociológ Li Yi. Počas toho, ako názor oznamoval na konferencii v meste Šen-čen, sa šokujúco smial na tom, koľko obetí Západ kvôli koronavírusu má a z toho, že stále nosíme rúška.

To, že trápenie starého kontinentu a Spojených štátov s ochorením Covid-19 po ekonomickej stránke vyhovuje Číne, pôvodcovi nákazy, nie je žiadnym verejným tajomstvom. Horšie sa však pozerá na fakt, že sa v najľudnatejšej krajine sveta z toho faktu niektorí otvorene tešia a vysmievajú sa tragédii na Západe.

Najnovšie sa k tomu uchýlil nacionalistický akademik Li Yi pôsobiaci na Renmin Univerzite počas fóra konajúceho sa v meste Šen-čen. „Covid-19 je najväčšia nevýhoda pre Európu a pre USA, ale najlepšia vec pre Čínu a Severnú Kóreu, a je v súlade s našimi záujmami,“ povedal bez servítky.

Smiech pri mŕtvych

V zázname, ktorý na Twitter zavesila populárna čínska ľudskoprávna aktivistka Jennifer Zengová tiež počuť, ako profesor sociológie vraví, že ich bilancia obetí je v porovnaní s počtom mŕtvych v USA zanedbateľná a smeje sa pri tom.

„Stále tu je veľa ľudí aj v tej sále, čo nosia rúška. Vrátil som sa minulý mesiac z Ameriky, bol som prekvapený koľko ľudí tam stále nosí rúška. V Amerike si stále užívajú život, nehľadiac na obete,“ vraví ďalej, opäť s konštantným smiechom.

Číne sa ako jedinej darí

„Pozrime sa na Čínu, je jediná, ktorej sa na svete darí. Čína predbehne USA v nami naplánovanom čase. O tom niet pochýb, stane sa to v roku 2027. Amerika nemôže prežiť. Nemôže prežiť. Budem hovoriť o ďalšom aspekte, ktorý väčšina z 1,4 miliardy Číňanov nevidí. USA nám teraz spôsobili veľmi ťažké časy, no sme to my, kto USA vytlačí z existencie,“ končí záznam.

Li Yi pritom nie je neznámou tvárou. Minulý rok napríklad denník South China Morning Post informoval, že bol deportovaný z Taiwanu kvôli tomu, že mal predniesť prejav v prospech jeho zjednotenia s Čínou. Imigračné úrady uviedli, že tým mohol ohroziť bezpečnosť krajiny.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

13

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter