Matovič: Ak sa situácia nezmení, nemám chuť pokračovať ďalej

Zľava: Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predseda hnutia OĽANO Igor Matovič, podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda strany SAS Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Šéf najsilnejšej koaličnej strany OĽaNO Igor Matovič naznačil koniec vlády v prípade, ako sa nenapraví jeho vzťah s lídrom liberálov Richardom Sulíkom. Zároveň sa ospravedlnil verejnosti za to, že reagoval na každý údajne negatívny krok z ministrovej strany.

Neutíchajúci konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom pokračuje. Hoci ho šéf OĽaNO na úvod priamo nemenoval, svojmu koaličnému partnerovi a okolnostiam existencie koalície sa vyjadril aj v najnovšom facebookovom príspevku.

„Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej. Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od II. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji,“ napísal.

Vláda podľa neho musí v tejto dobe ťahať za jeden povraz a všetci koaliční partneri sa musia byť schopní postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia, lebo teraz vraj nejde o percentá popularity, ale o životy a zdravie najzraniteľnejších občanov Slovenska.

Matovič ďalej píše, že sám uznáva, že zbytočne reagoval na každý údajný „podpich pod rebro“ a nedokázal sa cez „to“ preniesť, lebo to bolo „zraňujúce“ a nepovažoval to fér voči nemu, strane a ostatným dvom subjektom v koalícii.

„Ale uznávam, mal som radšej mlčať, nereagovať, odkusnúť si jazyk a ľudia by si urobili úsudok sami. Ospravedlňujem sa za svoje konanie, prepáčte. Ako ďalej? Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí. A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov … postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral,“ uzavrel predseda vlády.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter