OH budú napriek stúpajúcemu počtu nakazených, ubezpečila guvernérka Tokia

Počas ceremoniálu s olympijským ohňom v Grécku (Zdroj: SITA)

Guvernérka Tokia Juriko Koikeová je pevne presvedčená o tom, že japonská metropola bude hostiteľom olympijských hier v roku 2021. A to aj napriek tomu, že momentálne Tokio hlási zvýšený počet infikovaných koronavírusom. “Ako hostiteľské mesto budeme pripravení bez ohľadu na pandemickú situáciu,” povedala Koikeová na tlačovej konferencii v Tokiu.

Zároveň potvrdila, že celoplošné používanie ochrany tváre je jedným z dôležitých faktorov, prečo sa infekcia nerozšírila v Japonsku tak drasticky rýchlo ako v niektorých krajinách Európy, Ameriky a najmä v USA. Napriek tomu Japonsko tento mesiac zažilo prudký nárast infikovaných s celoštátnym denným prírastkom viac než 2000 prípadov. A zvýšil sa aj počet ľudí s pozitívnym testom priamo v Tokiu. Vláda sa v tejto súvislosti snaží prijímať opatrenia, ktoré by v minimálnej miere poškodzovali ekonomiku krajiny.

Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach po nedávnej návšteve Tokia vyzval na očkovanie účastníkov najväčšieho sviatku športovcov, ktorý sa z leta 2020 posunul o jeden rok. “Musíme si byť vedomí toho, že pred vírusom treba ochrániť japonskú verejnosť,” uviedol Bach. Čo však v prípade, že počet infikovaných bude ďalej kontinuálne stúpať priamo v Japonsku? “Prijmeme také opatrenia, aby sa to nestalo, resp. čo najmenej dotklo účastníkov olympijských hier,” doplnila Koikeová po stretnutí s japonským premiérom Jošihidom Sugom.

Suga v nedeľu oznámil rozhodnutie čiastočne pozastaviť vládnu kampaň GoTo, ktorá slúži na podporu cestovného ruchu a gastrorezortu. Podľa ministerstva zdravotníctva bolo v pondelok evidovaných v 130-miliónovom Japonsku 134-tisíc aktívnych prípadov a takmer 2000 úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Tokio po prekonaní hranice denného nárastu 500 prípadov z minulého týždňa hlásilo v utorok už len 186. Celkovo v hlavnom meste Japonska aktuálne majú 38 200 nakazených.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter