Prokurátor Honz pôsobil ako mimovládny aktivista či progresívny politik, hovorí novinár Vagovič

Tomáš Honz (Zdroj: reprofoto Pravda)

Známy protiextrémistický prokurátor Tomáš Honz pôsobil ako politik progresívnej ľavice či aktivista mimovládneho sektora. Aj tieto hodnotenia, vzhľadom na niektoré Honzove výroky, zazneli z úst novinára Aktualít Mareka Vagoviča, ktorý komentoval priebeh vypočúvania potencionálnych generálnych prokurátorov.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz patrí medzi azda najznámejších ľudí vo svojej brandži na Slovensku. Mediálnu pozornosť mu zabezpečilo najmä trestné stíhanie verejne známych politikov, ako Marian Kotleba a Robert Fico či šéfredaktora Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa.

Prokurátor sa chce momentálne vo svojej kariére posunúť, a preto spolu s ďalšími šiestimi kandidátmi ašpiruje na neobsadenú funkciu generálneho prokurátora, ktorým už po siedmich rokoch nie je Jaromír Čižnár.

Málo všestrannosti?

Cestu k nej mu však môže zahatať aj fakt, že sa sústredí predovšetkým na jednu tému extrémizmu a nevie prácu oddeliť od svojich súkromných liberálnych postojov.

Tento postoj veľkej časti laického Slovenska či obžalovaných osôb najnovšie nepriamo podčiarkol aj šéf investigatívneho tímu a komentátor Aktualít Marek Vagovič. Vychádzal pritom z niektorých vyhlásení, ktoré Honz predniesol počas verejného vypočúvania na schôdzi Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Pôsobil ako aktivista a progresívny politik

„Výroky typu, že ‚ožil pakt Ribbentropp – Molotov‘ – čím narážal na spojenie Fica s Kotlebom – patria skôr na akademickú pôdu ako k výbave (agende) šéfa prokuratúry,“ uviedol Vagovič.

„Keď Honz zanietene dodal, že nedovolí, aby sa ‚historický naratív spájal s fašizmom‘, takže musel vytiahnuť ‚bojovú zástavu a som na to hrdý‘, pôsobil ako aktivista tretieho sektora alebo politik progresívnej ľavice,“ napísal tiež.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

18

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter