Nemecko chce od ľudí samoizoláciu pred sviatočnou návštevou príbuzných

Angela Markelová (Zdroj: SITA)

Nemecké spolkové krajiny chcú od ľudí, aby boli niekoľko dní pred návštevou príbuzných na Vianoce v karanténe a znížili tak riziko prenosu nového koronavírusu na starších a zraniteľnejších ľudí.

V utorok o tom informovala tlačová agentúra dpa. Krajiny sa podľa nej navzájom dohodli na návrhu pre sprísnenie opatrení v rámci čiastočného lockdownu pre budúce týždne, aby ich mohli počas nadchádzajúcich sviatkov uvoľniť.

Plán okrem samoizolácie navrhuje predĺženie školských prázdniny či prácu z domu pre zamestnancov. Predstavitelia ho prediskutujú v stredu počas virtuálneho stretnutia s kancelárkou Angelou Merkelovou.

Za ostatný deň v Nemecku potvrdili 14 361 nových prípadov nákazy koronavírusom a 249 súvisiacich úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter