Má ESET nového koňa? Majitelia spoločnosti sa stretli s Kiskom

Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Bývalý prezident Andrej Kiska sa stretol s viacerými podnikateľmi zo spoločnosti ESET. Medzi nimi aj s Antonom Zajacom, ktorý finančne podporil napríklad Progresívne Slovensko, iniciatívu Miroslava Beblavého a je akcionárom Denníka N. Informáciu priniesol denník Nový Čas.

Kiska už pri oznamovaní strany pred voľbami povedal, že minie státisíce eur, s ktorými mu budú pomáhať aj ďalší ľudia. Spolumajiteľ Anton Zajac pritom v minulosti priznal, že ak bude záujem, peniaze Kiskovi poskytne.

Podľa Nového Času sa mala schôdzka konať v piatok krátko popoludní v bratislavskej reštaurácii. Okrem exprezidenta Kisku a Antona Zajaca na schôdzke nechýbali ani ďalší spolumajitelia ESET ako Richard Marko, Peter Paško či Maroš Grund. Denník pripomína, že nie je jasné, či sa stretnutie nekonalo pri príležitosti galavečera Nadácie ESET, ktorý prebehol práve v piatok večer. Na ňom oceňujú výnimočných vedcov.

V minulosti sa spolumajiteľ firmy ESET Anton Zajac vyjadril, že by bol ochotný financovať stranu exprezidenta. „Andrej Kiska musí pokračovať ďalej, jeho kredit je veľmi silný. Urobil obrovský kus práce a pokiaľ by mal plány zmeniť Slovensko, tak určite to podporím,“ povedal Zajac denník SME.

Zaujímavé je, že stretnutie sa konalo v čase neutíchajúcich výziev predsedu PS Michala Trubana a lídra Spolu Miroslava Beblavého, aby sa Kiskova strana Za ľudí k ním pridala do trojkoalície. V kontexte rastúcich preferencií Andreja Kisku, preferenčného poklesu koalície PS/Spolu, slabých výkonov Trubana v debatách a škandáloch s prejavmi o drogách minulú nedeľu predseda progresívcov znova Kisku požiadal o spoluprácu. Truban dokonca Kiskovi odkázal, že on ako predseda progresívcov nemusí byť lídrom trojkoalície.

— Peter Števkov

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

Koaličná strana SaS odmieta predĺženie núdzového stavu. Uviedol to hovorca strany Ondrej Šprlák, pričom za dostatočný dôvod považujú nulový kĺzavý medián. Straníci taktiež varujú pred negatívnymi dopadni predlžovania núdzového stavu. Koaličná strana Sloboda a solidarita je proti predĺženiu núdzového..