V Mexiku našli 113 tiel v tajných hroboch

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Mexické orgány našli v tajných hroboch pri meste Guadalajara dovedna 113 tiel a mnoho ďalších ľudských pozostatkov. Ako uviedol Gerardo Octavio Solís, prokurátor v štáte Jalisco, dosiaľ sa podarilo identifikovať 30 obetí.

Tento štát je domovom kartelu Jalisco New Generation, ktorý patrí k najnásilnejším a najvplyvnejším v Mexiku. V priebehu ostatných rokov sa tam v tajných hroboch našlo viac tiel ako v ktoromkoľvek inom mexickom štáte.

Podľa mexického ministerstva vnútra od roku 2006 do 30. septembra tohto roku dostali z tajných hrobov v štáte Jalisco 897 tiel. Počas ostatných 14 rokov sa v celom Mexiku našlo 4092 tajných hrobov s približne 6900 telami.

Mexiko zápasí s veľkým počtom zmiznutých ľudí. Federálna vláda ešte v októbri informovala, že od roku 2006 sa stratilo viac ako 75-tisíc osôb, pričom v uplynulom roku bol ich počet najvyšší za spomenuté obdobie – viac ako 8300.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter