Vodič českej županky číta knihu známeho konzervatívca. Ľudia chceli, aby prišiel o prácu

Petra Pecková spolu so svojim šoférom (Zdroj: Twitter)

Užívatelia na českom Twitteri navrhovali predsedníčke Stredočeského kraja (hajtmanke/županke), aby vyhodila svojho šoféra. Dôvodom bolo to, že vysvitlo, že okrem iného číta aj literatúru známeho amerického konzervatívca a údajného rasistu či homofóba Bena Shapira. Politička sa ale zastrašiť nenechala.

Čítať tzv. nevhodnú literatúru nebolo bez rizika len v minulosti, ale je aj dnes. A nielen v totalitných režimoch, ale aj v našich zemepisných šírkach. Presvedčiť sa o tom najnovšie mohol aj šofér predsedníčky Stredočeského kraja Petry Peckovej.

Tomu nechtiac zavarila práve jeho šéfka, keď ešte 17. novembra uverejnila na sociálnej sieti Twitter príspevok, v ktorom okrem iného uviedla, že v služobnom aute našla aj jednu z jeho kníh.

Šlo o titul s názvom Ako zachrániť západnú civilizáciu z pera jedného z najznámejších konzervatívcov vôbec, Američana s rusko-litovskými koreňmi Bena Shapira, ktorý sa narodil v roku 1984 v USA do ortodoxnej židovskej rodiny.

Vyhodiť ho?

Pod Peckovej príspevkom sa začali následne objavovať obvinenia z toho, že každý, kto číta Bena Shapira, je morálne pokrivený, je rasistom alebo uznáva alternatívnu pravicu (alt-right). Objavili sa aj slová, ako „hnoj“ či „homofóbia“. Dokonca prišlo aj na apely, aby si regionálna politička našla nového šoféra. O kurióznom prípade informoval denník Štandard.

Pecková sa však napriek vlne kritiky nenechala zastrašiť a svojho podriadeného, ktorý vozil už piatich predsedov, sa otvorene zastala. „Hltá literatúru celého spektra. A to je skvelé. Pretože keď čítate len jednostranne zamerané veci, nemáte rozhľad. Takže odporúčam čítať názorovo rozmanité texty,“ napísala v reakcii na rozsiahlu kritiku.

Zopár slov k Shapirovi

Shapiro je moderátorom a spisovateľom, ktorý už v sedemnástich rokoch písal celonárodné stĺpčeky do novín, a keď mal 21, mal za sebou už vydanie svojich dvoch prvých kníh. Keď chodí prednášať, pre hrozby útokov zo strany radikálnej ľavice ho sprevádza ochranka. Sám je pritom kritikom alt-right a uznáva aj historickú krivdu voči černošskej populácii, hoci neuznáva nároky hnutia Black Lives Matter.

„Liberálna časť verejnosti Shapira nenávidí za jeho konzervatívne postoje voči potratom, LGBTI hnutiu, genderovým otázkam či otázkam migrácie alebo palestínsko-izraelského konfliktu. O homosexualite Shapiro viackrát uviedol, že nemala byť podľa neho vyradená zo zoznamu mentálnych porúch, pretože homosexuáli majú vyššiu mieru depresií ako heterosexuáli a nereprodukujú sa. Aj o transrodových osobách opakovane hovorí, že sú mentálne choré,“ uvádza Štandard.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

20

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter