Tí, ktorí sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška. Nie je to zásah do slobody, vyhlásil premiér

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Občania, ktorí odmietnu vakcináciu proti Covid-19, budú pravdepodobne povinní aj naďalej nosiť rúška. Taká je predstava predsedu vlády Igora Matoviča, ktorý sa zároveň nechal počuť, že nejde o zásah do slobody.

Vývoj vakcín proti novému koronavírusu je v plnom prúde a prvé krajiny, napríklad Španielsko či Nemecko, už majú vypracované komplexné očkovacie plány. Začať s masovou vakcináciou by sa v Európe mohlo začať už budúci rok.

S tým úzko súvisí aj otázka, či bude tento úkon dobrovoľný alebo nútený. Hoci sa kompetentní do nekompromisných vyhlásení o povinnom očkovaní príliš nehrnú, ako napríklad aj minister zdravotníctva Marek Krajčí či hlavný hygienik Ján Mikas, ktorí vravia o potrebe dobrovoľnosti, občania aj kvôli početným obmedzeniam, ktoré budú plynúť z nezaočkovania sa, pravdepodobne na vpichnutie látky nakoniec kývnu.

Vo svete či v Európe sa totiž šušká o zatvorení hraníc niektorých štátov pre nezaočkovaných ľudí a vybrané letecké spoločnosti zrejme na paluby svojich lietadiel nebudú takýchto „rizikových“ cestujúcich púšťať.

Jeden z našich hlavných infektológov Pavol Jarčuška už dávnejšie povedal, že „zaočkovanie môže byť jednou z podmienok prijatia do zamestnania“ a v ďalekej Austrálii sa hovorilo aj o tom, že ľudia bez vakcín nebudú mať prístup do prostriedkov verejnej dopravy či do reštaurácií.

Do palety týchto možných obmedzení pridal včera ďalšie aj premiér Igor Matovič. „Tí, čo sa nezaočkujú, budú nosiť aj naďalej rúška. Prečo by mali tí, čo sa zaočkujú, doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú. To zásah do slobody určite nie je, je to objektívne ochranné opatrenie voči tým, ktorí si povedia, že oni majú slobodu šíriť vírus,“ zaznelo z jeho úst pred rokovaním Ústredného krízového štábu (ÚKŠ).

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

38

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter