Pri nutných cestách do ČR dochádza k predĺženiu možnosti cestovať

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.ocm a Pixabay.com)

Pri cestách do a z Českej republiky dochádza z naliehavých zdravotných, rodinných, pracovných alebo obchodných dôvodov k predĺženiu možnosti cestovať bez povinnosti vyplnenia príjazdového formuláru či absolvovania testu na COVID-19 z 12 na 24 hodín.

Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke. Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, Česká republika rozdeľuje členské krajiny Európskej únie (EÚ) do troch kategórií – zelené, oranžové a červené. Slovensko nie je zaradené na zoznam krajín s nízkym rizikom nákazy, preto majú občania SR povinnosť vyplniť vopred príjazdový formulár a absolvovať PCR test alebo podstúpiť karanténu.

Výnimky z týchto opatrení sú možné len v prípade pobytu v oranžovej alebo červenej krajine, kratšieho než 12 hodín – v posledných 14 dňoch. Výnimka sa vzťahuje aj na cezhraničných pracovníkov, žiakov a študentov zo susedných krajín, na cesty z naliehavých zdravotných, rodinných, pracovných či obchodných dôvodov nepresahujúce 24 hodín a tranzit cez Česko do 12 hodín.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter