Španielsko chce v januári začať vakcináciu obyvateľstva

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Španielsko chce proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať čo najviac obyvateľov. Oznámil to v pondelok španielsky premiér Pedro Sánchez. Program vakcinácie podľa neho vláda naštartuje v januári.

Vakcínu budú podávať na 13 000 miestach a v prvom polroku môže byť zaočkovaná „veľmi podstatná časť populácie“, uviedol ďalej Sánchez. Bližšie informácie má vláda zverejniť v utorok. Ako dodal, 14-dňový kumulatívny denný priemer nových prípadov nákazy koronavírusom klesol pod hranicu 400 na 100-tisíc ľudí.

Provincia Katalánsko medzitým zrušila časť najprísnejších pandemických opatrení z polovice októbra. Reštaurácie a bary tak môžu sprístupniť zákazníkom 30 % kapacity svojich interiérov a kultúrne zariadenia môžu fungovať na 50 %. Stále však platí zákaz vychádzania v čase od 22:00 do 6:00.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter