Nemecko plánuje štart vakcinácie najneskôr začiatkom roka

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Vakcinácia proti koronavírusu by sa v Nemecku podľa ministra zdravotníctva Jensa Spahna mohla začať už v decembri, pričom zdôraznil dôležitosť dohôd s viacerými firmami vyvíjajúcimi očkovacie látky.

Počas návštevy nemeckej firmy IDT Biologika minister poznamenal, že predstavitelia Európskej únie a Nemecka “sa nespoliehajú len na jednu technológiu, na jednu firmu a jeden tím výskumníkov”. “V prípade vakcíny nikdy nemôžete vedieť, či ešte nemôžu vzniknúť prekážky, či vari nejaká z akéhokoľvek dôvodu nedôjde do cieľa,” dodal šéf rezortu zdravotníctva.

Nemecko sa usiluje o to, aby malo špecializované vakcinačné centrá zriadené v polovici decembra. Sľubné predbežné výsledky doteraz zverejnili tri tímy vyvíjajúce vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Podľa Spahna existuje dobrý dôvod veriť, že “môžeme odštartovať vakcináciu najneskôr začiatkom budúceho roka, možno dokonca už v závere tohto roka”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter