Soros je jedným z najviac skorumpovaných ľudí na svete, vrátil úder Orbán

George Soros (Zdroj: SITA)

George Soros je jedným z najviac skorumpovaných ľudí na svete a vyhráža sa Maďarsku a Poľsku. Skonštatoval to maďarský premiér Viktor Orbán po tom, ako známy miliardár radil Únii, ako obísť veto oboch spomenutých štátov pri prijímaní európskeho rozpočtu a Orbánov režim označil za kleptokratický.

Konzervatívne vlády Maďarska a Poľska nedávno zablokovali prijatie nového európskeho rozpočtu a tzv. Fondu obnovy. Nepozdávala sa im totiž podmienka, že by malo byť vyplácanie finančných prostriedkov viazané na dodržiavanie princípov právneho štátu. To by podľa nich mohlo byť zneužité na pretláčanie migrácie.

Na toto správanie krátko na to reagoval aj miliardár George Soros, ktorý je jedným z hlavných celosvetových sponzorov politických a spoločenských zmien v prospech liberalizmu či progresivizmu.

Orbánov režim je kleptokracia

Soros EÚ poradil, ako sa dá veto Maďarov a Poliakov obísť, dodal, že požiadavka právneho štátu nie je iba abstraktnou otázkou, ale praktickou prekážkou „osobnej a politickej korupcie“ a režim maďarského premiéra Orbána označil za „starostlivo vypracovanú kleptokraciu“.

Soros sa nám vyhráža

Netrvalo dlho a aj toto Sorosove konštatovanie vyvolalo odozvu. „Sú to absurdné prehlásenia prekračujúci červenú čiaru,“ povedal Orbán. „Soros sa Maďarsku a Poľsku vyhráža,“ pokračoval.

„George Soros je jeden z najskorumpovanejších ľudí na svete… ktorý platí mnoho politikov a medzi nimi aj tých, ktorí sa teraz pokúšajú vydierať Maďarsko a Poľsko finančnými zdrojmi EÚ,“ posťažoval sa maďarský predseda vlády.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

64

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Celosvetový počet mŕtvych na Covid-19 presiahol dva milióny

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok. Svet dosiahol tento smutný míľnik v..

Odoberajte náš newsletter