Merkelová sa obáva o dostupnosť vakcín pre najchudobnejšie štáty

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyslovila obavy o zabezpečenie prístupu k vakcínam proti koronavírusu v najchudobnejších štátoch sveta. Uviedla to na samite skupiny najväčších ekonomík sveta G20, ktorému predsedala Saudská Arábia a vzhľadom na pandémiu ochorenia COVID-19 sa konal virtuálne. Informuje o tom portál bbc.com.

Merkelová upozornila na pomalý pokrok a tvrdí, že túto otázku predloží Globálnej aliancii pre vakcíny a imunizáciu (GAVI). “Budeme sa s GAVI rozprávať o tom, kedy sa začnú rokovania, pretože sa trochu obávam, že sa s tým ešte nič neurobilo,” poznamenala.

Jej komentáre prichádzajú v čase, keď Spojené štáty americké informovali, že niektorých Američanov budú môcť zaočkovať už 11. decembra. “Vynaložíme úsilie na zabezpečenie ich dostupného a spravodlivého prístupu pre všetkých ľudí,” uviedla skupina G20 v spoločnom komuniké ohľadom distribúcie vakcín pre najchudobnejšie štáty.

Mnohé bohaté štáty, medzi nimi napríklad Veľká Británia, už stihli u farmaceutických spoločností zakontrahovať obrovské množstvá dávok vakcín. Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval vedúcich predstaviteľov skupiny G20, aby zintenzívnili podporu chudobnejších krajín, a to darovaním vakcín alebo vytváraním rôznych priemyselných partnerstiev.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter