Draxler: Blair má väzby na temné kruhy politiky a biznisu. Matovič môže byť zneužitý na lepšiu kontrolu Slovenska

Juraj Daxler (Zdroj: SITA)

Rozhovor s Tonym Blairom, ktorým sa Igor Matovič pochválil ešte v piatok, môže podľa bývalého šéfa rezortu školstva Juraja Draxlera znamenať dve veci. V lepšom prípade šlo o PR aktivitu, ktorú Blair robí bežne, no v tom horšom vraj Slovensku hrozí zneužitie rôznymi medzinárodnými klikami. Podobne, ako sa tak údajne dialo za Mikuláša Dzurindu, nakoľko Blair je vraj napojený na rôzne pofidérne kruhy z politiky a biznisu.

Jednou z najzaujímavejších mediálnych tém konca minulého pracovného týždňa bol dozaista telefonát nášho premiéra Igora Matoviča s niekdajším predsedom britskej vlády Tony Blairom.

Ten sa podľa šéfa OĽaNO zaujímal o náš projekt celoplošného testovania. „Zaujímavý dlhý rozhovor so zaujímavý človekom. Hmm, Slovensko vo svete zaujalo,“ uviedol ešte v piatok večer Matovič.

Reakcie diskutujúcich v komentároch pritom neboli vždy len pozitívne. Množstvo používateľov totiž upozorňovalo na obvinenia z páchania vojnových zločinov, ktorým Blair čelí, či na nízku úroveň Matovičovej angličtiny, s ktorou by sa na potrebnej úrovni skrátka nedohovoril.

Podľa Draxlera mohlo ísť o PR aktivitu

Telefonát či údajný telefonát súčasného a bývalého premiéra však zaujal aj nášho niekdajšieho ministra školstva Juraja Draxlera, ktorý rozvinul špekuláciu o tom, že tento kontakt mohol byť iba PR aktivitou.

„A toto sa bude len zintenzívňovať. Za Matovičom stojí kadekto, komu vyhovuje, aby mal nejaké dobré PR, tak si priamo on sám občas pomôže nejakou takouto službou, alebo mu ju kúpia jeho domáci spojenci, alebo zabezpečia zahraniční lobisti,“ napísal okrem iného v tejto súvislosti.

„Nie je to, ako si asi viete predstaviť, vôbec lacné, napríklad za to, že sa niekde ukáže na pol dňa alebo na väčšinu dňa bola raz taxa vyše stotisíc eur a ešte nejaké významné protislužby,“ uviedol.

Túto svoju teóriu razil aj v sobotu, keď sa nechal počuť, že ak sa okolo premiéra pohybujú lobisti napojení na Tonyho Blaira, pre Slovensko to vraj môže znamenať „katastrofu“ a údajne tu nejde len o PR snahy, ale v hre je aj iná možnosť.

Matovič tiež môže byť zneužitý

„Blair je totiž napojený na veľmi temné kruhy svetovej politiky a biznisu, ktoré pôsobia aj v oveľa, oveľa rozsiahlejších veciach, ako len v takýchto drobnostiach, kde sa jednorazovo predáva meno. Aj preto je najviac činný v oblasti Blízkeho východu, vidno ho na stretnutiach so šéfmi najväčších amerických bánk, pohybuje sa okolo zbrojárskych firiem,“ napísal.

Podľa exministra Draxlera je práve toto najväčšie nebezpečenstvo Matovičovej vlády, a teda, že bude zneužitý niektorými „medzinárodnými klikami“ na silnejšiu kontrolu nad aktívami v našej krajine.

„V podobnom štýle, ako keď sa tu za Druzindu privatizovali strategické podniky cez utajené zmluvy, ktoré dali formálne menšinovým zahraničným vlastníkom väčšinovú kontrolu a podobne,“ uvádza príklad.

„Podobných manévrov by som sa bál najviac. A Igor nás kľudne, okrem nejakého vreckového, predá aj za takéto somariny, ktoré budú vyhovovať jeho detinskej povahe. Napríklad za fotku s Blairom alebo návštevu u Bidena,“ uzavrel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

40

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter