Počas demonštrácií za odstúpenie Lukašenka zatkli viac ako 300 ľudí

V Minsku (Zdroj: SITA)

Viac ako 300 ľudí podľa bieloruskej ľudskoprávnej organizácie Viasna zatkli počas nedeľňajších demonštrácií za odstúpenie prezidenta Alexandra Lukašenka. Mnohých demonštrantov polícia podľa organizácie zbila.

Boli to už 16. nedeľňajšie protesty v rade a zúčastnili sa na nich tisíce ľudí. V krajine sa od začiatku augusta protesty konajú takmer každý deň, ale nedeľňajšie bývajú najmasovejšie.

Demonštrácie vypukli po tom, ako podľa oficiálnych výsledkov Lukašenko vo voľbách 9. augusta šiestykrát zvíťazil v súťaži o post hlavy štátu. Opozícia a niektorí členovia volebných komisií však tvrdia, že výsledky boli zmanipulované. Počas vlny demonštrácii v Bielorusku podľa ochrancov ľudských práv zatkli viac ako 19-tisíc ľudí.

Účastníci ostatného protestu sa usilovali minimalizovať počet zatknutí a rozptýliť policajné jednotky tým, že sa najprv stretli v rôznych častiach hlavného mesta Minsk. Polícia ich však zastavila, keď sa snažili spojiť v centre. Policajti použili ohlušujúce granáty a začali rozsiahle zatýkanie. V nedeľu sa v Bielorusku demonštrovalo aj v ďalších mestách.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter