Nemci pritvrdzujú v rodovej rovnosti. Vo vedení firiem budú musieť povinne sedieť aj ženy

Angela Markelová (Zdroj: SITA)

Nemecké koaličné strany sa dohodli na tom, že zavedú kvóty na povinnú prítomnosť žien v predstavenstvách súkromných firiem. A to za predpokladu, že tieto orgány majú aspoň štyroch členov. Vo vedení takýchto podnikov by napríklad musela byť aspoň jedna žena.

Podľa českého portálu Echo 24, ktorý sa odvoláva na agentúru Reuters, ide v tejto veci o dohodu bloku strán CDU/CSU a sociálnych demokratov z SPD. Ministerka pre rodinu Franziska Giffeyová (SPD) označila vládnu dohodu za „historický prielom“.

Opatrenia dlho presadzovala SPD, ale CDU kancelárky Angely Merkelovej bola voči takémuto kroku skeptická. Samotná Merkelová však firmy kritizovala, že robia príliš málo pre dosadzovanie žien do vrcholových pozícií.

„Ženy v predstavenstvách veľkých podnikov sú dôležité pre rovnoprávnosť! Pre odbúravanie stereotypov. Pre vytváranie vzorov pre množstvo mladých žien,“ uviedol na margo rozhodnutia minister financií a kandidát SPD na kancelára Olaf Scholz.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Mohutná explózia v centre Madridu si vyžiadala najmenej tri obete

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí..

Odoberajte náš newsletter