Lockdown v Anglicku sa skončí podľa plánu 2. decembra, premiér ohlási návrat k obmedzeniam

Boris Johnson (Zdroj: SITA)

Kancelária premiéra Borisa Johnsona potvrdila plány na začatie celonárodného očkovacieho programu proti ochoreniu COVID-19.

Britský premiér Boris Johnson plánuje ukončiť lockdown na území Anglicka podľa plánu – 2. decembra. Keďže štatistiky ukazujú, že šírenie koronavírusu sa podarilo stabilizovať, chce ohlásiť návrat k regionálnym obmedzeniam. Vláda plánuje v Anglicku návrat k používaniu trojstupňového systému obmedzení v závislosti od závažnosti jednotlivých ohnísk nákazy.

Johnsonova kancelária taktiež potvrdila plány na začatie celonárodného očkovacieho programu proti ochoreniu COVID-19. Malo by sa tak udiať na budúci mesiac za predpokladu, že regulačné orgány schvália účinnú vakcínu. Kým sa tak nestane, britská vláda bude vo zvýšenej miere podporovať hromadné testovanie populácie.

Štvortýždňový lockdown v Anglicku platí od 5. novembra. Spojené kráľovstvo má najvyšší počet úmrtí na následky koronavírusu v Európe – viac ako 54 700. V priebehu ostatných sedem dní klesol počet pozitívne testovaných oproti predchádzajúcemu týždňu o 13,8 %. Mierne sa znížila aj úmrtnosť. Miera infikovanosti však naďalej zostáva vysoká, a to na úrovni 244 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter