Vlhovej prvé kolo v nedeľu až tak nesedelo. Aj tak je líderka

Petra Vlhová (Zdroj: SITA)

Slovenka Petra Vlhová je líderkou po prvom kole druhého slalomu sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi. Na rozdiel od soboty však tentoraz na čele nie je sama. Je tam spoločne so Švajčiarkou Michelle Gisinovou, obe dosiahli zhodný čas 54.32 s. Tretie miesto patrí ďalšej Švajčiarke Wendy Holdenerovej s odstupom 23 stotín.

Slovenka Petra Vlhová je líderkou po prvom kole druhého slalomu sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi. Na rozdiel od soboty však tentoraz na čele nie je sama. Je tam spoločne so Švajčiarkou Michelle Gisinovou, obe dosiahli zhodný čas 54.32 s. Tretie miesto patrí ďalšej Švajčiarke Wendy Holdenerovej s odstupom 23 stotín.

Američanka Mikaela Shiffrinová nevyťažila maximum z toho, že staviteľom trate 1. kola bol jej tréner Mike Day. Slalomová kráľovná uplynulých sezón je až štvrtá s mankom 37 stotín. Skvelé ôsme miesto patrí Slovenke v českom drese Martine Dubovskej, ktorá za Vlhovou a Gisinovou zaostáva o 66 stotín. Prvé kolo absolvovalo 69 pretekárok, v cieli ich klasifikovali 59.

V porovnaní so sobotným slalomom v Levi v nedeľu pribudlo 5 cm snehu, čo nebola výhoda pre pretekárky s najnižšími číslami. A Vlhová mala na štarte práve jednotku. Trať 1. kola so 64 bránkami a prevýšením 180 m však absolvovala prakticky bez zaváhania. “Som na delenom prvom mieste, takže v druhom kole budem musieť riskovať a ísť naplno, aby som potvrdila pozíciu. V 1. kole som neurobila výraznú chybu, ale chýbala mi agresivita. Išla som dobre, mohla som však viac riskovať,” uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Zatiaľ čo v sobotu 25-ročná Slovenka zažila druhé kolo na mieru, keďže ho postavil jej tréner Livio Magoni, aktuálne bol staviteľom trate 1. kola americký tréner. A z toho vyplývali určité zmeny. “Američania presne vedia, čo nemám rada. Postavili to, čo mi až tak nesedí. Boli tam veľké rozostupy medzi bránkami, to ja nemusím. Bojovala som a zatiaľ to stačí na prvé miesto. Pred druhým kolom si musím urobiť dobrú prehliadku trate a ísť do toho naplno,” doplnila Vlhová.

Na rozdiel od soboty to bolo v nedeľu v Levi v 1. kole oveľa vyrovnanejšie. Najlepšie pretekárky v cieli sa výrazne priblížili k sebe. Až trinásta Rakúšanka Chiara Mairová má vyše sekundový odstup za Vlhovou a Gisinovou. “Nie som z toho prekvapená, že je to také tesné. Včera si to viaceré dievčatá odskúšali a natankovali sebavedomie. Preto som očakávala, že nedeľa bude vyrovnanejšia,” cituje Vlhovú rakúský športový portál Laola1.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter