Vláda plánuje nakúpiť ďalších 16 miliónov antigénových testov. Mobilné odberové miesta stíhajú

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Do prípadného objednávacieho systému na týchto miestach ministerstvo zdravotníctva nevstupuje.

Zriadené mobilné odberové miesta stíhajú pokrývať aktuálny dopyt po antigénovom testovaní na koronavírus. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Konštatovala tiež, že do prípadného objednávacieho systému na týchto miestach ministerstvo zdravotníctva nevstupuje. Koordinácia testovania je totiž v kompetencii zriaďovateľa mobilného odberového miesta.

“Testovanie formou antigénových testov sa ukázalo ako účinný nástroj na zachytenie infekčných ľudí, a tak následnému zabráneniu šíreniu vírusu,” dodala hovorkyňa rezortu.

Štát plánuje nakúpiť ďalších 16 miliónov antigénových testov. Potrebné sú na ďalšie kolá plošného testovania, obstarávať ich bude Ministerstvo hospodárstva SR. K 2., 9., 16. a 31. decembru majú byť k dispozícii vždy po 4 milióny testov. Minister hospodárstva Richard Sulík vo štvrtok nevedel povedať, či jeho ministerstvo tieto podmienky bude schopné splniť, rovnako sa nevedel vyjadriť k forme nákupu ani k cene testov. “Tak ja sa budem snažiť to obstarať. Nakoniec nie je to atómová fyzika. Pustíme sa do toho,” vyhlásil minister.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter