Obchodná dohoda medzi Britániou a EÚ je podľa únie pripravená na 95 %

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Podľa predstaviteľov Európskej únie je dohoda o brexite pripravená na 95 percent. Vyplýva to z dôverného dokumentu, ktorý má k dispozícii britská televízna stanica Sky News.

Ide o záznam z piatkového stretnutia vysokopostavených diplomatov v Bruseli, na ktorom ich o stave rokovaní o brexite informovala generálna tajomníčka Európskej komisie (EK) Ilze Juhansoneová. Z dokumentu však vyplývajú aj obavy z potenciálneho vplyvu toho, ak by vyjednávania boli neúspešné.

Juhansoneová na stretnutí uviedla, že právny text o obchodnej dohode je “dokončený” v takmer všetkých oblastiach. Upozornila však, že problémy stále pretrvávajú v troch oblastiach, ktoré sa týkajú rybolovu, kontroly a pravidiel hospodárskej súťaže.

“V týchto záležitostiach Veľká Británia nedosiahla významný posun,” uviedla generálna tajomníčka EK a dodala, že bez dohody v týchto oblastiach sa “nedosiahne ekonomické partnerstvo”. Juhansoneová však na stretnutí konštatovala, že existuje “záväzok nájsť realizovateľné riešenia”, aby sa dohoda dosiahla a včas ratifikovala pred tým, ako sa 31. decembra skončí prechodné obdobie.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter