Transparency: Sudca Juraj Kliment na vypočutí presvedčil, prokurátor Remeta prepadol

Budova Generálnej prokuratúry SR v Bratislave (Zdroj: SITA)

Kandidát na generálneho prokurátora Juraj Kliment presvedčil, naopak, prokurátor Rastislav Remeta prepadol. Uvádza to mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) po dnešnom vypočutí týchto dvoch kandidátov.

Sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment odpovedal na otázky členov Ústavnoprávneho výboru NR SR, poslancov a ďalších prítomných viac ako päť hodín. „Napriek ťažkým otázkam podľa nás obstál. Odpovedal priamo a zrozumiteľne, s rozhľadom v problémoch prokuratúry aj o možných riešeniach,“ uviedla TIS na sociálnej sieti.

Najslabší bol podľa TIS Kliment pri vysvetľovaní svojej spolupráce s bývalým novinárom a neskôr príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom pri písaní knihy týkajúcej sa kauzy Cervanová.

„Síce o Tóthovi sa nevedelo pred piatimi rokmi toľko, čo dnes, no aj na tie časy to bolo veľmi pochybné rozhodnutie. Vyrušujú nás aj viaceré bohorovné vyjadrenia pre médiá na rôzne témy, hoci aspoň sa za ne Kliment dnes verejne ospravedlnil,“ dodalo TIS.

Ďalší kandidát, prokurátor Rastislav Remeta, mimovládnu organizáciu sklamal. Ako vysvetlili, Remeta má zo všetkých kandidátov najslabší životopis a navyše ani nehlása potrebnosť veľkých zmien. Zo všetkých kandidátov je najmenej reformný. „Dajte šancu novým ľuďom“ je absolútne podľa TIS neprimeranou odpoveďou na dlhodobo zlyhávajúcu prokuratúru na Slovensku. „Navyše, v minulosti sa proti vážnym zlyhaniam nadriadených neozval,“ uzavrela TIS.

SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) je v karanténe. Bol totiž v kontakte s pozitívne testovaným na koronavírus. Mikulec..

Odoberajte náš newsletter