Tri dobrovoľníčky, ktoré minulý rok zahynuli pri záchrane psov, ocenila in memoriam iniciatíva Zvierací ombudsman

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Trom dobrovoľníčkam, ktoré v novembri 2019 pri záchrane psov zo zatopeného útulku v Revúcej zahynuli, udelila iniciatíva Zvierací ombudsman ocenenie Animal Hero Slovakia 2020 in memoriam. Informovala o tom Natália Babicová z tímu Zvierací ombudsman. Ocenenie Animal Hero odovzdáva iniciatíva každoročne jednotlivcom a kolektívom, ktoré pomohli zvieratám v rôznych krízových situáciách. Ceny boli spravidla udeľované na adopčnom podujatí Nájdite sa so zvieratkom z útulku, ktoré sa však tento rok pre opatrenia súvisiace s pandémiou nekonalo.

„Obetu troch odvážnych žien, ktoré, žiaľ, za záchranu ohrozených zvierat položili svoj život, si budeme pripomínať nielen v týchto dňoch. Navždy budú dôkazom toho, že aj napriek množstvu násilia, ktoré je denne páchané na zvieratách, stále existujú ľudia, ktorí vedia dať zvieratám množstvo lásky, bojujú za ich záchranu, lepšiu budúcnosť, domov a bezpečie,“ povedala zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová. Ocenenie pre dobrovoľníčky z útulku v Rožňave Katarínu Kohutiarovú, Zuzanu Klincovú a Zdenku Majerníkovú v týchto dňoch odoslali organizátori ich rodinám. Autorom ceny je dizajnér Adrian Sill.

Ocenené ženy chceli 13. novembra 2019 pomôcť so záchranou psov z revúckeho útulku, ktorý zaplavila voda rieky Muránka. Pri ceste z útulku ženy pravdepodobne zišli autom na nesprávnu cestu, po ktorej sa valil obrovský prúd vody, ktorý ich auto stiahol do rieky. Všetky tri ženy počas záchrannej akcie prišli o život.

Neštátna a apolitická inštitúcia Zvierací ombudsman je iniciatívou Aliancie združení na ochranu zvierat a občianskeho združenia Fallopia. Združenie sa od roku 2011 zaoberá pomocou zvieratám na úrovni systémových a legislatívnych zmien.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter