Transparency: Najlepším kandidátom na šéfa prokuratúry bol vo štvrtok Čentéš, najhorším Honz

Jozef Čentéš (Zdroj: SITA)

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) uviedla, že vo štvrtok 19. novembra bol spomedzi vypočutých uchádzačov na generálneho prokurátora (GP) najlepší Jozef Čentéš.

Najslabším vo vízii reforiem bol, naopak, podľa TIS Tomáš Honz. Ako zástupcovia mimovládky dodali, Honz má „evidentne aj nedostatok skúseností“, avšak mal „zápal“ a bol dobrým rečníkom. TIS to konštatovala vo svojom profile na sociálnej svieti.

„Ján Hrivnák sa nám javil ako najúprimnejší kandidát, najmenej kalkuloval s odpoveďami, a mal najviac svetlých momentov v boji proti minulým vedeniam prokuratúry,“ uzavrela TIS na sociálnej sieti.

Mimovládna organizácie uviedla, že u kandidáta Jána Hrivnáka im chýbalo líderstvo. „Úplne nás dostala jeho neochota povedať meno a priezvisko bývalého kolegu prokurátora, ktorého zahanbujúce správanie sám opísal. Ak nevie ani len menovať tých zodpovedných ľudí, čo zlyhali, ako by ako šéf GP viedol tak potrebné vyrovnávanie sa s minulosťou?,“ zhodnotila vystúpenie Hrivnáka TIS.

Organizácia skonštatovala, že už po prvom dni verejného vypočúvania je jasné, že forma výberu je úspechom. „Nikdy doteraz neboli kandidáti na šéfa prokuratúry podrobení takému rozsiahlemu verejnému grilovaniu – v priemere sa včera pred poslancami a kamerami potil každý kandidát 4 hodiny,“ dodala TIS.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prekladisko kontajnerov z Ázie pri Holíči zatiaľ stavať nebudú

Prekladisko kontajnerov z Ázie pri Holíči zatiaľ stavať nebudú

Logistické centrum s kapacitou až milión kontajnerov ročne sa pri Holíči na západe Slovenska zatiaľ stavať nebude. Okresný úrad v Skalici v tomto prípade zastavil konanie o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA), pretože spoločnosť MLC Holíč vzala..

Odoberajte náš newsletter