Menšiny v škole zaostávajú. V Kalifornii preto idú meniť rasistické hodnotenie

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V obvode amerického mesta San Diego prichádza k úprave „rasistického“ školského známkovania. Do úzadia by mal ísť pri konečnom hodnotení celkový priemer známok a správanie študentov. Dôvodom je skutočnosť, že bieli žiaci dosahujú podstatne lepšie výsledky než tí z prostredia menšín.

V obvode druhého najväčšieho kalifornského mesta San Diego sa pri konečnom známkovaní predmetov prestane prihliadať na priemerné hodnotenie z celého roku alebo na porušenie disciplíny.

Podnetom je fakt, že bieli žiaci dostávajú zlé známky oveľa menej než tí nebieli. Komisia, ktorá má zmeny na starosti, vraví, že k zmenám sa pristúpilo z dôvodu „boja proti rasizmu“. Informuje o tom denník Štandard s odvolaním sa na lokálnu odnož stanice NBC.

Menšinová populácia zaostáva

„Ak máme byť skutočne antirasistický školský obvod, musíme konfrontovať praktiky, ktoré tu prevládajú už dlhé roky,“ zdôraznil viceprezident komisie Richard Barrera.

Ako uvádza Štandard, napríklad, počas prvého semestra minulého roku dostali známky D a F v 23-percentách prípadov pôvodní Američania, v rovnakom počte prípadov aj hispánski študenti. Černosi dostali takéto známky v 20-percentách prípadov. Toto ohodnotenie získali belosi len v 7-percentách prípadov.

Celoročný priemer v úzadí?

Úprava by mala vyzerať tak, že učitelia by sa po novom mali sústrediť na to, o čom hovoria ako o zvládaní učebného materiálu zo strany študentov a nie na celoročný známkový priemer, lebo vraj diskriminuje tých, ktorí sa „zaseknú“ počas roka.

Ďalšia dôležitá zmena sa týka správania žiakov. V nových pravidlách sa už nebude môcť zohľadňovať neučebný faktor pre študentov – takže odovzdávanie úloh načas či správanie v triede už nemôže ovplyvniť známku z učenia. Naopak, odrazí sa to na ich občianskom hodnotení. Komisia sa tiež pozrie na nulové tolerovanie podvádzania.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Mexiku našli 113 tiel v tajných hroboch

V Mexiku našli 113 tiel v tajných hroboch

Mexické orgány našli v tajných hroboch pri meste Guadalajara dovedna 113 tiel a mnoho ďalších ľudských pozostatkov. Ako uviedol Gerardo Octavio Solís, prokurátor v štáte Jalisco, dosiaľ sa podarilo identifikovať 30 obetí. Tento štát je domovom kartelu Jalisco..

Odoberajte náš newsletter