Chmelár: Vláda tají rozsah problému. Je v najvyššom verejnom záujme odstaviť Matoviča od moci

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Analytik Eduard Chmelár vo svojom najnovšom príspevku konštatuje, že vláda zatajuje skutočný rozsah problému s Covid-19, niektoré nemocnice podľa neho volajú o pomoc a navonok sa údajne šíri iba propaganda. Ten, kto aj dnes verí, že celoplošné testovanie bolo úspešné, by sa vraj mal vyšetriť. Nerozumie tiež, prečo premiér zaťahuje do svojich nápadov aj opozíciu a prečo sa Pandemická komisia necháva vládou ponižovať. Keď vypracujeme reálny súbor plánov a požiadaviek, vraj bude na mieste odstaviť premiéra od moci.

Jeden z najhlasnejších kritikov súčasnej vládnej politiky Igora Matoviča, analytik Eduard Chmelár, po včerajšku pokračuje v prezentovaní svojich výhrad. Na sociálnej sieti píše, že už viackrát upozorňoval na skutočnosť, že šéf OĽaNO ešte nemal brífing, na ktorom by neklamal alebo nezavádzal.

Následne sa necháva počuť, že má dôkazy o tom, že vláda Slovenskej republiky nehovorí pravdu o skutočnom stave problému s Covid-19 a údajne hrozí kolaps zdravotnej starostlivosti. Univerzitná nemocnica v Bratislave podľa Chmelára „volá o pomoc“ a už dva týždne de facto neoperuje.

Šíri sa propaganda

„Viaceré zdroje z Univerzitnej nemocnice mi potvrdili, že minister zdravotníctva dnes na tlačovej konferencii sprosto klamal, keď tvrdil, že nič sa nedeje. Na problém upozornili Bezpečnostnú radu Bratislavského kraja i Pandemickú komisiu, dostalo sa im z ministerstva zdravotníctva iba vyhrážok, aby mlčali,“ uvádza Chmelár.

Pripomína, že k občanom sa šíri len propaganda o tom, ako dobre si vedieme, no smerodajný je podľa neho už len fakt, že percento pozitivity vykonaných testov je až 21 a týmto sa vraj kompetentní „nechvália“. Skritizoval tiež jeho štvrtkovú myšlienku zaťahovať do nápadov aj opozíciu, ktorá pritom nemá v rukách výkonnú moc a potrebné páky.

Naši susedia vedia, čo je to právny štát

„Kto ešte verí, že Matovičove celoštátne manévre boli megaúspešné a že sme vzorom pre celý svet, mal by sa nechať vyšetriť. Matovič klamal, samozrejme, aj o tom, že Rakúsko sa vydalo slovenskou cestou. Testovanie tam bude dobrovoľné, lebo naši západní susedia ešte vedia, čo je to právny štát,“ pokračuje.

Nerozumie tiež, prečo sa premiérovým správaním nechávajú ponižovať aj členovia Pandemickej komisie, lebo u tých na to nevidí žiaden dôvod, na rozdiel od koaličných partnerov Richarda Sulíka, ktorý vraj nechce byť obvinený z ďalšieho rozbitia vlády, Veroniky Remišovej, ktorej strana sa už vraj nemusí dostať do NR SR a Borisa Kollára, pri ktorom skloňuje jeho „kšefty“.

Je v záujme verejnosti odstaviť premiéra

„Keďže (ministerstvo zdravotníctva pozn. red.) prestalo zverejňovať štatistiky úmrtí na iné ochorenia, je viac ako pravdepodobné, že ľudia budú vo zvýšenej miere umierať na iné diagnózy ako koronavírus. Nehovoriac o tom, že odklad operácií pri niektorých diagnózach výrazne zhoršuje stav pacienta. A ak počet pozitívnych pacientov na covid porastie, nebudú nemocnice poskytovať takmer žiadnu zdravotnú starostlivosť,“ obáva sa ďalej.

Situácia sa v zmysle jeho slov mení dramatickejšie ako premiérove názor a je vraj „v najvyššom verejnom záujme“ odstaviť ho od moci. Avšak predtým údajne potrebujeme vypracovať s chladnou hlavou plán a súbor reálnych požiadaviek. Až potom podľa neho môže pomôcť občiansky tlak.

„Doterajšie tančeky opozície vie majster demagógie Matovič zvládnuť ľavou zadnou a obrátiť ich proti nim,“ uzatvára Chmelár v súvislosti s nedávnymi protestami, o ktorých naznačuje, že boli nekonštruktívne.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

271

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter