Trojica opitých transsexuálov zmlátila v Londýne arabského mladíka. Vraj mal transfóbnu poznámku

(Zdroj: Koláž Daily Mail)

Trojica podnapitých britských transsexuálov spolu s černošskou priateľkou v Londýne zmlátila arabského mladíka. Za poznámku o tom, že musia mať vagínu na to, aby boli ženami, ho zhodili na zem, kopali a udierali. Do väzenia však nepôjdu a súd im uložil miernejšie tresty.

Londýnsky súd nedávno uzavrel ďalší z tisícok prípadov pouličnej potýčky. Celkom obyčajný však nebol a to, čo púta pozornosť a plní stránky novín, je fakt, kto sa do nej zapojil.

Hlavným aktérom totiž bola trojica transrodových žien vo veku 24-29 rokov, ktorá v podnapitom stave v londýnskej stanici metra Leicester Square zmlátila 19-ročného mladíka arabského pôvodu.

Incident podľa portálu Court News a bulváru Daily Mail vyprovokovala jeho pejoratívnejšie podaná poznámka o tom, že na to, aby boli ženami, potrebujú ženské pohlavné orgány.

Kopance a údery

Trojica predstavená ako Tamsin Lushová, Tylah Jo Bryanová a Amarnih Lewis-Danielová ho následne zhodila na zem a uštedrila mu niekoľko kopancov a úderov. Útok bol zachytený na video a neskôr sa do neho pripojila aj černošská priateľka uvedenej trojice, ktorej sa predtým malo dostať od obete rasových urážok.

Devätnásťročný mladík bol následne prevezený do nemocnice po tom, čo skončil s ťažkými odreninami a monoklom. Podľa prokurátorky napadnutý muž po útoku nevypovedal ani nespolupracoval s políciou.

Vraj zašli priďaleko

Sudca prípadu Nigel Seed gangu povedal, že hoci rozumie, že boli vystavení „mimoriadne urážlivému, transfóbnemu a rasovému zneužívaniu,“ vraj ich to neospravedlňuje a vo svojej reakcii zašli „priďaleko“.

Trojica, respektíve štvorica, napokon dostala rôzne tresty. Od zákazu nočného vychádzania, cez absolvovanie kurzu o zvládaní hnevu až po dvojročné podmienečné odsúdenie.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

10

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter