Blaha podal za hanobiace výroky o protestujúcich trestné oznámenie na Naďa, Matoviča a Krúpu

Ľuboš Blaha (Zdroj: Facebook)

Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenie na ministra obrany, premiéra a predsedu obranného výboru. Nepáčia sa mu hanobiace a dehumanizačné výroky na adresu utorňajších demonštrujúcich typu luza, opice či psychopati. Polícia podľa smeráka teraz môže ukázať, či platí padni komu padni.

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenie za hanobenia presvedčenia na trojicu politikov z najsilnejšej koaličnej strany OĽaNO. Menovite Jaroslava Naďa, Igora Matoviča a Juraja Krúpu.

Podľa vlastných slov ho k tomu primäla skutočnosť, že vládna „nechutná a hanobiaca forma komunikácie dosiahla úplné dno“ a to v podobe invektív na adresu občanov za ich účasť na nedávnom proteste.

„Ide o paušálne znevažovanie Slovákov, ktorí majú kritický postoj voči vláde a dehumanizáciu ľudských bytostí, ktoré sú iba kvôli inému názoru podľa predstaviteľa vlády SR opicami a psychopatmi,“ povedal na margo notoricky známeho výroku šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa.

Premiérovi Matovičovi zase zazlieva myšlienku, že protesty v uliciach organizovala „mafia a fašisti“. Závažnosť týchto slov vraj podčiarkuje fakt, že ide o vysokého ústavného činiteľa, ktorý sa vyjadruje k veľkému publiku.

Do tretice ide o už spomínaného Juraja Krúpu, predsedu Výboru NR SR pre obranu, ktorý v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 označil demonštrujúcich za „luzu“. To je podľa Blahu nielen v rozpore s dobrými mravmi a elementárnou politickou kultúrou, ale aj Trestným zákonom.

„Nech sa páči, polícia môže ukázať, či jej záleží na zákone a či naozaj platí padni komu padni,“ uzavrel videozáznam na sociálnej sieti Blaha.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

25

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) je v karanténe. Bol totiž v kontakte s pozitívne testovaným na koronavírus. Mikulec..

Odoberajte náš newsletter