Revolučné gardy v Iráne uviedli do prevádzky loď, ktorá unesie vrtuľníky či drony

(Zdroj: SITA)

Iránske Revolučné gardy uviedli vo štvrtok do prevádzky vojnovú loď, ktorá je schopná uniesť vrtuľníky, drony aj raketomety. Plavidlo nesie meno po zabitom námornom veliteľovi Abdolláhovi Rúdakím.

Loď je dlhá 150 metrov, ale nemá runway, len pristávaciu plochu pre helikoptéru. Na fotografiách možno na palube vidieť rakety zem-zem vystreľované z nákladného vozidla a protilietadlové strely, štyri člny, aké gardy bežne používajú v Perzskom zálive, i guľomety ovládané posádkou.

Veliteľ námorníctva Revolučných gárd Alí Réza Tangsírí naznačil, že chce, aby sa jeho sily posunuli za vody Perzského zálivu a hliadkovali aj v hlbokých vodách. Revolučné gardy majú tradične na starosti vody Perzského zálivu, zatiaľ čo v Ománskom zálive a ďalších vodách hliadkujú námorné sily. “Prítomnosť a úlohy v Indickom oceáne sú naše právo,” vyhlásil veliteľ.

Podľa agentúry AP sa vojnová loď javí ako odpoveď na hliadky amerického námorníctva v regióne, ktorého 5. flotila má základňu v Bahrajne. Americké vojnové lode bežne cestujú cez vody na Blízkom východe a Irán tieto misie, rovnako ako rastúcu prítomnosť Izraela v oblasti, považuje za hrozbu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter