Dostupné testovanie v každej ambulancii nie je reálne, tvrdí Zväz ambulantných poskytovateľov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) víta možnosť testovania skríningovými antigénovými testami v ambulanciách, avšak nepovažuje za reálne, aby testovanie bolo dostupné v každej ambulancii. Zástupcovia zväzu súhlasia s tým, aby túto možnosť mohli ambulancie využívať v rámci svojich časových a personálnych kapacít. ZAP to uviedol na svojej webovej stránke.

Zväz upozorňuje, že antigénové testovanie v ambulancii musí byť v súlade so všetkými nevyhnutnými epidemiologickými opatreniami, a to môže predstavovať narušenie bežného chodu prevádzky ambulancie.

Zo strany zdravotných poisťovní je pritom tento výkon hradený v závislosti od typu vyšetrovacej metódy, ktorú lekár pri vyhodnocovaní testovania použije. Úhrada je vo výške približne 10 eur, respektíve 15 eur pri použití špeciálneho prístroja.

“Úhradu zdravotných poisťovní za tento výkon považujeme za nedostatočnú, nakoľko jej výška v adekvátnej miere nezohľadňuje trhovú cenu testov, cenu práce lekára, osobné ochranné pracovné pomôcky a potenciálne epidemiologické riziko spojené so zdravotným výkonom,” dodal ZAP.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter