Časopis dal po 130 rokoch na titulku muža v ženských šatách. Rozpad hraníc je vraj vzrušujúci

(Zdroj: Vogue)

Na titulke amerického módneho časopisu Vogue, vychádzajúceho od roku 1892, sa po prvýkrát objavil muž. Muž oblečený v ženských šatách. Hudobník Harry Styles, o ktorého ide, sa v tejto súvislosti vyjadril, že je vzrušujúce, keď sa hranice (v zmysle spoločenských noriem pozn. red.) rozpadávajú.

Na titulnej strane svetoznámeho módneho magazínu Vogue sa po prvýkrát v takmer 130-ročnej histórii objavil muž – hudobník Harry Styles. Na tom by však nebolo nič zvláštne, pokiaľ by nebol oblečený v dlhých ženských šatách.

„Oblečenie je tu na to, aby ste sa s ním hrali a experimentovali. Skutočne vzrušujúce je, že hranice sa už trochu rozpadajú. Ak dáte preč tvrdenie, že existujú šaty pre ženy a šaty pre mužov, keď odstránite túto bariéru, otvoríte si tak priestor, v ktorom sa môžete hrať,“ skonštatoval pre Vogue Styles. Uviedol tiež, že občas keď chodí do obchodov, pristihne sa pri pohľade na ženské oblečenie pri rozmýšľaní nad tým, aké je úžasné.

Denník SME pripomína, že hudobník, ktorého podporuje aj veľká časť fanúšikov z prostredia LGBTQ komunity, sa doposiaľ o svojej sexuálnej orientácii nevyjadril. Vo vlaňajšom rozhovore rozhovore pre britský The Guardian na otázku či je bisexuál vraj odpovedal: „Koho to zaujíma?“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter