Slovinský premiér podporil Maďarsko a Poľsko: O právnom štáte rozhoduje súd, nie politická väčšina

Janez Janša (Zdroj: SITA)

Slovinský premiér sa v liste adresovanom predsedovi Európskej rady postavil na stranu Maďarov a Poliakov. Tí mali obavy z podmieňovania vyplácania európskych peňazí aj dodržiavaním princípov tzv. právneho štátu, preto zablokovali únijný rozpočet a Fond obnovy.

Maďarsko a Poľsko v úvode tohto týždňa zablokovali prijatie sedemročného rozpočtu Európskej únie a fondu koronavírusovej pomoci.

Podmienka, že vyplácanie peňazí bude viazané na dodržiavanie princípov „právneho štátu,“ totiž pre ich konzervatívne vlády nebola priechodná.

Podľa maďarského premiéra Viktora Orbána by tým totiž hrozilo napríklad pretláčanie podpory migrácie, informovala agentúra Reuters.

Hoci stoja naši geografickí susedia proti početnej presile, na ich stranu sa postavil aj najrozvinutejší slovanský štát – Slovinsko, respektíve, jeho premiér.

„Iba nezávislý súdny orgán môže stanoviť, čo je vláda práva, nie politická väčšina,“ uviedol Janez Janša v liste adresovanom šéfovi Európskej rady Charlesovi Michelovi.

Janša nedávno pri voľbách v USA podporil Donalda Trumpa, západná tlač ho nazýva „krajne pravicový lídrom“ a nedávno sa v Slovinsku konali protesty z dôvodu, že „obmedzuje slobodu a šíri nenávisť voči migrantom“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter