Šeliga bude od Mikulca žiadať vysvetlenie. Policajti vraj nezasiahli pri urážaní tvárí Novembra

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) bude interpelovať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) v súvislosti nekonaním príslušníkov Policajného zboru SR (PZ SR).

Tí nezasiahli pri tom, ako demonštranti na nezákonnej demonštrácii v utorok 17. novembra pľuli a vulgárne nadávali lídrom novembra 1989 Petrovi Zajacovi a Fedorovi Gálovi. V tlačovej správe o tom informoval poradca Šeligu Juraj Rizman.

To, čo sa stalo, považuje Šeliga za prejav úbohosti a nenávisti, ktorú hlboko odsudzuje. „Miesto vďaky za slobodu sa im dostalo urážok. Mrzí ma, že toto museli zažiť aj 31 rokov od Nežnej revolúcie,“ uviedol Šeliga s tým, že podľa medializovaných informácií bola na mieste policajná hliadka a nerozumie, prečo nezasiahla. Preto bude interpelovať ministra vnútra Mikulca, od ktorého bude chcieť vysvetlenie celej situácie a konania policajtov.

„Aj takéto činy nám ukazujú, ako veľmi dôležité je vzdelanie o našich vlastných dejinách a význame disidentov a hrdinov novembra 1989 v nich,“ dodal podpredseda Šeliga.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

25

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter