Je neakceptovateľné, aby politici ľudí urážali namiesto pochopenia ich situácie, tvrdí Beňová

Monika Beňová (Zdroj: SITA)

Europoslankyňa Monika Beňová sa na sociálnej sieti nechala počuť, že čelní predstavitelia Slovenska protesty nezvládli a nepáči sa jej, že účastníkov označovali hanlivo za fašistov či chuligánov. Myslí si, že v stave, kedy mnohí ľudia prichádzajú o prácu a nevedia, čo ďalej, je skôr na mieste pochopenie ich situácie.

Do debaty o protestoch konajúcich sa na výročie Nežnej revolúcie pribúdajú stále nové hodnotenia aj od verejne známych ľudí. Svoj názor včera verejne tlmočila aj europoslankyňa Monika Beňová. A podobne ako novinár Dag Daniš, aj ona obrátila pozornosť na gro demonštrácií – obrovskú účasť slušných a legitímne nespokojných ľudí.

Politička si myslí, že vrcholní predstavitelia štátu akciu nezvládli a označili zúčastnených ako takých neprimeranými výrazmi a takéto zovšeobecňovanie podľa vlastných slov nevníma ako správne.

„Je stále viac ľudí, ktorí nevedia čo bude ďalej. Vláda s pomocou zaostáva a aj tá ktorá príde, je nedostatočná. Ľudia prichádzajú o prácu a aj príjem. Nie sú to chuligáni a ani mnohí z nich nie sú voličmi a ani sympatizantmi fašistov. Je preto neakceptovateľné, aby ich politici nazývali urážlivými výrazmi namiesto pochopenia ich situácie,“ uviedla.

Beňová pripomenula, že sa chystá ďalšie testovanie a viaceré malé a stredné podniky či živnostníci podľa nej ekonomicky neprežijú. Myslí si preto, že je na mieste vnímať situáciu citlivo a k prejavom protestov pristupovať individuálne, lebo tie sú vraj prejavom obáv a strachu z toho, čo príde v budúcnosti a z toho, z čoho budú ľudia žiť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

23

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra je v karanténe

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) je v karanténe. Bol totiž v kontakte s pozitívne testovaným na koronavírus. Mikulec..

Odoberajte náš newsletter