Daniš: Prevažovali slušní ľudia. Ak im bude Matovič a Naď ďalej nadávať do luzy, dôsledky budú vážne

Dag Daniš (Zdroj: reprofoto Aktuality.sk)

Hoci sa na včerajšom proteste v hlavnom meste zišli aj rôzne pofidérne skupiny, prevažovali normálni ľudia, ktorí prišli nenásilne demonštrovať. Ak im bude minister obrany a premiér naďalej arogantne nadávať do luzy, môže to mať vážne dôsledky, myslí si komentátor Dag Daniš.

Bratislava včera zažila jeden z najväčších protivládnych protestov v modernej histórii Slovenska. Podľa pesimistických odhadov sa v tepnách hlavného mesta zišli tisícky ľudí, tie optimistické dokonca hovoria o desiatkach tisíc. A to aj napriek platnému zákazu zhromažďovania.

Udalosť sa nezaobišla bez problémov, no k väčším násilnostiam „zodpovedajúcim“ veľkosti davu a krízovej situácii, v ktorej sa naša krajina nachádza, našťastie neprišlo. Pozornosť komentátorov sa tak skôr presunula na zloženie ľudí zúčastnených na akcii.

Liberálni aj konzervatívni novinári našli pomerne vzácnu zhodu na tom, že medzi demonštrantami sa nachádzalo obrovské množstvo pokojných a bežných občanov. Zlé svetlo však vraj vrhá skutočnosť, že si protest pre seba ukradli či snažili sa ukradnúť aj pofidérne skupiny od komunistov, ktorí dostali aj priestor na tribúnach, až po futbalových chuligánov.

Áno, boli tam aj takí…

S týmto naratívom sa na sociálnej sieti zhoduje aj jeden z najznámejších komentátorov na Slovensku, niekdajší spolupracovník Aktualít a súčasný redaktor konzervatívneho denníka Postoj Dag Daniš.

„Priatelia, ak vás niekto presviedča, že na dnešných protestoch boli extrémisti, grázli, mafiáni, náckovia a chuligáni, tak trepe. Áno, boli tam aj takí, no prevažná väčšina boli celkom normálni, slušní ľudia, ktorí prišli nenásilne protestovať,“ skonštatoval novinár.

Zdôrazňuje, že dôvody, ktoré hnali ľudí do ulíc sú vážne a ten, kto ich nevidí, je vraj „tupec“ mimo reality. Ďalej opisuje, že pred Prezidentským palácom bolo niekoľko tisíc ľudí. Zaplnené bolo podľa neho nielen námestie, ale aj všetky ulice a chodníky v okolí.

Konanie Matoviča a Naďa vraj bude mať dôsledky

„Nie, neboli to tisícky mafiánov a fašistov. Plány ministra vnútra, ktorý chcel demonštrácie rozohnať, boli nerealizovateľné. Som zvedavý, či bude duo Matovič – Naď aj ďalej protestujúcim arogantne nadávať do luzy, ktorú vraj netreba akceptovať. Ak áno, bude to ďalšia hrubá chyba, ktorá bude mať vážne následky,“ uzatvára stručný komentár Daniš.

Daniša v komentároch pochválilo mnoho ľudí a vyjadrilo mu podporu „lajkom“ či inou kladnou reakciou. Našlo sa však aj množstvo kritikov. „Som veľmi prekvapený, aký slovník a výrazy ste začal používať. Takto ste sa počas Aktualít nevyjadroval, škoda,“ napísal užívateľ Miro. „Tupec mimo reality ste vy, pán Daniš,“ pokračoval Branislav.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

330

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter