Vesmírna loď Dragon Crew dosiahla Medzinárodnú vesmírnu stanicu

(Zdroj: SITA)

Vesmírna ľod Crew Dragon so štyrmi astronautmi na palube dosiahla v utorok o 5:01 (SEČ) Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Plne automaticky riadený let trval 27 hodín. Súkromná firma SpaceX vyslala astronautov do vesmíru už druhýkrát. Tento raz ale spoločnosť Elona Muska zabezpečila posádku, ktorá na ISS absolvuje plnohodnotnú polročnú misiu.

Raketa Falcon odštartovala z Kennedyho vesmírneho strediska s tromi Američanmi a jedným Japoncom na palube. Nedeľný štart nasledoval len niekoľko mesiacov po testovacom lete, počas ktorého SpaceX na stanicu vyslala prvých dvoch astronautov. Od nového letu si SpaceX sľubuje začiatok pravidelného spojenia s ISS.

Posádku tvoria traja muži a jedna žena. Veliteľom je Mike Hopkins, ktorého dopĺňajú fyzička Shannon Walker, prvý čierny astronaut na dlhodobej misii na ISS Victor Glover a Japonec Soiči Noguči, ktorý sa stal prvým človekom za takmer 40 rokov, ktorý letel v troch typoch vesmírnych lodí. Štvorica sa na ISS pripojí k dvom Rusom a jednému Američanovi, ktorí na stanicu dorazili minulý mesiac z Kazachstanu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter