Matovič už nebude počúvať SaS. Sulíka nazval malým chlapcom, ktorý ubližuje, lebo nesplnil jeho úlohu

Richard Sulík a Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Richard Sulík podľa slov jeho hovorkyne aktuálne pracuje na vlastnom protipandemickom pláne, ktorý chce predstaviť tento týždeň. Igor Matovič mu ale včera odkázal, že jeho ultimátum, urobiť tak do nedele, nesplnil. Ministra hospodárstva preto nazval malým nezodpovedným chlapcom, ktorý nepomáha, ale naopak ubližuje a vraj odteraz prestáva SaS počúvať.

Niekoľkodňový spor premiéra Igora Matoviča a ministra hospodárstva Richarda Sulíka, z ktorého vzišla aj domáca úloha pre šéfa SaS s cieľom navrhnúť lepší protipandemický plán a zraziť kĺzavý medián pod 500, za čo by mu predseda vlády prenechal boj s Covidom-19, pokračuje ďalej.

Hoci Richard Sulík výzvu prijal, no nie za podmienky časového ultimáta do 15. novembra, a nechal sa počuť, že svoje predstavy ozrejmí už tento týždeň, predseda vlády a jeho koaličný partner bol nekompromisný. „Nedeľa za nami, úloha nesplnená,“ napísal na sociálnej sieti včera podvečer.

Malý nezodpovedný chlapec

„Pravdu povediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS,“ konštatuje Matovič.

Nakoľko skonštatoval, že ďalej čakať nemôžeme, keďže denne umierajú dve desiatky ľudí, stovkytisíc detí nie sú v školách a zatvorené máme tisícky reštaurácii, šéfovi rezortu hospodárstva vystavil „konečnú“.

„Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať. Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať,“ prehlásil ostro.

Skús pomáhať a neubližuj

Ďalej oznamuje, že úlohu, ktorú „52-ročný Richard Sulík“ nesplnil, zadal svojej „11-ročnej dcére Klárke“ a je údajne zvedavý, na tejto „súboj ideí“. Vraj nevie, kto ho vyhrá, ale implicitne píše, že Sulík, ktorého obviňuje z huckania ľudí proti jeho hnutiu, ho už prehral.

„Skús, prosím Ťa, odteraz už podrazy voči koaličným partnerom nerobiť. Ničomu to nepomáha, možno vašim percentám, ale verejnému záujmu určite nie. My, tri strany, stojíme v ťažkej chvíli pevne pri sebe, pridajte sa, prosím. Ide o zdravie a životy, skús odteraz pomáhať a neubližuj. Dík,“ uzatvoril šéf OĽaNO.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter