Slováci do boja o MS 2022 z druhého koša, vyhnú sa aj Walesanom, Švédom, Poliakom či Rusom

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovenská futbalová reprezentácia bude pri decembrovom žrebe kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 do Kataru v druhom výkonnostnom koši. Spolu s výberom SR v ňom budú aj tímy Švajčiarska, Poľska, Švédska, Walesu, Ukrajiny, Rakúska, Turecka, Srbska a Ruska. V praxi to znamená, že tieto mužstvá sa nestretnú v boji o svetový šampionát.

Žreb sa uskutoční 7. decembra 2020 vo švajčiarskom Zürichu. “Vzhľadom na koronapandémiu a s ňou súvisiacimi obmedzeniami sa celý akt bude konať bez osobnej účastí delegácií a zástupcov jednotlivých zväzov, celý priebeh bude vysielaný naživo aj na fifa.com,” informuje na svojom webe Slovenský futbalový zväz (SFZ).

Európska časť kvalifikácie o MS 2022 prebehne od marca do novembra 2021, hrať sa bude v desiatich skupinách. Polovica bude mať šesť účastníkov a druhá polovica päť. Priamo na šampionát sa dostanú víťazi jednotlivých skupín. Mužstvá na druhých miestach a najlepší v jednotlivých skupinách Ligy národov 2020/2021 (mimo tímov na prvých a druhých miestach v kvalifikácii, pozn.) dostanú šancu v play-off. V tejto baráži budú v hre ešte tri meistenky na MS.

“Pred žrebom kvalifikácie boli európske krajiny rozdelené do šiestich košov – päť obsahuje desať tímov, jeden päť – na základe svetového rebríčka FIFA z 26. novembra 2020,” hlási web SFZ. Na zväze si už spravili prepočet a vyšlo im, že Slovensku bude patriť na svete 33. priečka a v Európe devätnásta.

MS 2022 v Katare sa začnú 21.11.2020 a vyvrcholia 18.12.2021, budú mať spolu 32 účastníkov.

Rozdelenie do košov pred žrebom európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové MS 2022 (zdroj SFZ):
1. kôš: Belgicko, Francúzsko, Anglicko, Portugalsko, Španielsko, Chorvátsko, Nemecko, Dánsko, Taliansko, Holandsko
2. kôš: Švajčiarsko, Poľsko, Švédsko, Wales, Ukrajina, Rakúsko, Turecko, Srbsko, Slovensko, Rusko
3. kôš: Rumunsko, Írsko, Nórsko, Maďarsko, Island, Škótsko, Severné Írsko, Česko, Fínsko, Bosna a Hercegovina
4. kôš: Grécko, Slovinsko, Severné Macedónsko, Čierna Hora, Albánsko, Bulharsko, Bielorusko, Izrael, Gruzínsko, Luxembursko
5. kôš: Cyprus, Arménsko, Faerské ostrovy, Azerbajdžan, Estónsko, Kosovo, Kazachstan, Litva, Lotyšsko, Andorra
6. kôš: Moldavsko, Malta, Lichtenštajnsko, Gibraltár, San Maríno

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter