Sviečky v rukách aj spev hymny. Na proteste proti vláde sa v Bratislave zišli stovky ľudí

Zábery z akcie (Zdroj: FB)

V nedeľu sa aj napriek núdzovému stavu zišli pred Prezidentským palácom a úradom vlády stovky občanov s cieľom vyjadriť nespokojnosť s krokmi súčasného kabinetu. Účastníci držali zapálené sviečky, spievali slovenskú hymnu a žiadali hlavu štátu Zuzanu Čaputovú o pomoc. K násilnostiam neprišlo.

V nedeľu bola v tieni núdzového stavu v našom hlavnom meste započatá séria protestných akcií, ktorou chcú občania vyjadriť nepokojnosť s krokmi kabinetu Igora Matoviča (OĽaNO).

Šlo o tzv. Sviečkový pochod, ktorý predchádza veľkej utorkovej demonštrácii podporovanej futbalovými ultras a opozičnými stranami Smer-SD a ĽSNS či mimoparlamentnou SNS.

Protestné akcie ale na 17. november avizovali aj exminister školstva Juraj Draxler, ktorý ohlásil „prechádzanie sa na Námestí slobody“, či známy analytik, historik a pedagóg Eduard Chmelár, ktorý chcel vládu pre zmenu „vypískať“.

Spomenutý Sviečkový pochod sa uskutočnil pred Prezidentským palácom a účastníci sa podľa dostupných informácií na krátko presunuli aj pred Úrad vlády SR.

Počas demonštrácie neprišlo k žiadnym vážnejším incidentom a občania svoju nespokojnosť vyjadrovali najmä symbolickým zapaľovaním sviečok a pokrikmi. Stovky ľudí, ktoré boli prítomné, tiež spievali slovenskú hymnu. Rovnako vyzývali na demisiu Igora Matoviča a pomoc prezidentky.

To, či za akciou stáli aj známe tváre, sa Denníku Slovensko nepodarilo zistiť. Podporu jej však na sociálnej sieti vyjadril napríklad aj podpredseda Smeru a jedna z najvýraznejších tvári strany Ľuboš Blaha.

„Obyčajní pracujúci ľudia, ktorí chcú len mierumilovne vyjadriť svoj názor. A Matovič po nich vrieska, že sú fašisti a luza?! A že na nich pošle armádu a vodné delá?! Toto si tí dobrí čestní ľudia zaslúžia od premiéra?“ napísal okrem iného.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

59

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prekladisko kontajnerov z Ázie pri Holíči zatiaľ stavať nebudú

Prekladisko kontajnerov z Ázie pri Holíči zatiaľ stavať nebudú

Logistické centrum s kapacitou až milión kontajnerov ročne sa pri Holíči na západe Slovenska zatiaľ stavať nebude. Okresný úrad v Skalici v tomto prípade zastavil konanie o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA), pretože spoločnosť MLC Holíč vzala..

Odoberajte náš newsletter