Na demonštráciách proti Lukašenkovi zatkli vyše 500 ľudí

(Zdroj: SITA)

Proti demonštrantom v bieloruskom hlavnom meste, ktorí sa dožadujú odstúpenia prezidenta Alexandra Lukašenka, v nedeľu zakročili policajti s obuškami. Protestné zhromaždenia sa okrem Minska uskutočnili aj v ďalších mestách.

Podľa ľudskoprávnych aktivistov pri nich polícia zatkla vyše 500 osôb. Mnohí demonštranti mali pri sebe obrázky s podobizňou Romana Bondarenka. Stúpenec opozície zomrel vo štvrtok vo veku 31 rokov v dôsledku vážnych zranení, ktoré mu mal spôsobiť brutálny zásah policajtov v civile.

Protesty v Bielorusku trvajú už viac ako tri mesiace, počas ktorých údajne zomreli celkovo štyria ľudia. Demonštranti považujú za zmanipulované výsledky prezidentských volieb, v ktorých podľa oficiálnych údajov vyhral Alexander Lukašenko. Už 66-ročný autoritársky líder vládne v Bielorusku od roku 1994.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter