Trump bol jedinou brzdou neomarxizmu, ak by vyhral, prišlo by k občianskej vojne, myslí si Klaus

Václav Klaus (Zdroj: SITA)

Donald Trump je jedinou bzrdou neomarxistickej ľavice v USA a ak by voľby vyhral, prišlo by k občianskej vojne. Konštatuje to bývalá česká hlava štátu Václav Klaus. Triumf jeho náprotivka Joea Bidena vraj bude mať ďalekosiahle dôsledky a označuje ho za absolútnu prehru národného štátu.

K povolebným zmätkom v Spojených štátoch najnovšie zaujal stanovisko aj niekdajší český prezident Václav Klaus. V rozhovore pre ČTK vyjadril obavy nielen zo spôsobu, akým voľba najmocnejšieho muža planéty prebiehala, ale aj zo samotného výsledku.

„To, čo sa pri tých voľbách dialo, je pre nás Európanov a Stredoeurópanov absolútne neprijateľné, a tá chatrnosť, a tým aj spornosť amerických volieb, je do očí bijúca a iba to núti existujúceho prezidenta (Donalda Trumpa), aby sa voči tomu nejakým spôsobom bránil,“ uviedol Klaus.

Korešpondenčné hlasovanie je zrada

Spôsob amerických volieb prirovnal k rozvojovej krajine pred 100 rokmi. Za dokázateľné kontroverzné prípady považuje napríklad hlasy od mŕtvych voličov. Kritizuje tiež, že voliči údajne nemuseli preukazovať svoju totožnosť alebo korešpondenčné hlasovanie ako také, ktoré je vraj „zradou myšlienky parlamentnej demokracie“.

Václav Klaus očakáva definitívne víťazstvo Joea Bidena a vidí globálne ďalekosiahle dôsledky. Bude to vraj totiž znamenať „absolútnu prehru úlohy národného štátu v dejinách“ a hovorí, že to považuje za „hrôzu hrôz“ a nepriamy negatívny vplyv to údajne bude mať aj na Česko.

Ak by vyhral Trump, nastane občianska vojna

Bidenovho protikandidáta Donalda Trumpa označil za jedinú brzdu víťazstva neomarxistickej ľavice v USA a zároveň zdôraznil, že pre Trumpa hlasovalo asi 49 percent voličov „tej starej, dobrej Ameriky, ktorá jednoducho stále chce ešte hodnoty minulých dekád a stáročí udržiavať, a ktorá nechce, aby sa Amerika prevrátila v niečo úplne iné“.

Mimoriadny povolebný vývoj v Spojených štátoch neočakáva. „Amerika je a bude rozpoltená, ak vyhrá (Joe) Biden, tak k žiadnej občianskej vojne nedôjde, pretože tá pravica je disciplinovaná a predsa len štátotvorná, ak by vyhral Trump, tak dôjde k občianskej vojne, pretože tá ľavica to neprijme,“ povedal.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

39

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter