Rezort spravodlivosti bude financovať moslimskú prednášku o zmiešaných manželstvách

(Zdroj: Facebook)

Ministerstvo spravodlivosti SR bude spolufinancovať decembrovú islamskú prednášku o zmiešaných manželstvách. Peniaze boli pridelené ešte za vlády Petra Pellegriniho, kedy rezortu šéfoval nominant Most-Híd Gábor Gál.

Akcia, ktorej usporiadateľom je Islamská nadácia na Slovensku (INS), sa uskutoční elektronickou formou 2. decembra. Rečniť bude etnologička a pedagogička Silvia Letavajová z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Účastníci môžu klásť otázky.

Prednáška o zmiešaných manželstvách je súčasťou série prednášok Projektu (Ne)známi susedia, ktorý má pod palcom moslimská nadácia (výlučne zodpovedajúca za jeho obsah) a organizuje ho v spolupráci s rezortom spravodlivosti.

Cieľom iniciatívy je údajne „presadzovať, podporovať a chrániť ľudské práva a slobody a predchádzať všetkým formám rasizmu, xenofóbie a ostatých prejavom intolerancie.“

Islamská nadácia na Slovensku (INS) získala na projekt (Ne)známi susedia dotácie len deň pred poslednými parlamentnými voľbami. Podľa informácií dostupných na stránke rezortu jej bolo 28.2 schválených 15-tisíc eur, pričom požadovala takmer 17-tisíc.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

10

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter