V Kaliningrade zbúrajú socialistický symbol mesta, ktorý nikdy nevyužívali

Rusko, ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay.com)

Mohutnú, nikdy nevyužívanú budovu, s dávkou sarkazmu prirovnávanú k hlave robota, ktorá sa už desaťročia týči nad ruským mestom Kaliningrad, by mali na budúci rok zbúrať. Informoval o tom gubernátor Kaliningradskej oblasti Anton Alichanov.

Dvadsaťjedenposchodový Dom Sovietov zostal nedokončený, keďže naň v roku 1985 došli finančné prostriedky. Stavbu, ktorú neskôr vyhodnotili ako nezdravú, sa stala jedným zo symbolom metropoly tejto ruskej exklávy susediacej s Poľskom a Litvou. Pred futbalovými majstrovstvami sveta v roku 2018, ktoré sa konali aj v Kaliningrade, poslúžilo aspoň námestie pred budovou pre vytvorenie fanúšikovskej zóny.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

8

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter