Apple už má aj emotikony pre trans ľudí. Chýba vlajka pre bezpohlavných, sťažuje sa časť LGBT komunity

(Zdroj: FB)

Technologická spoločnosť Apple zaradila do novej verzie svojho operačného systému emotikon vlajky transexuálov, respektíve, ich hrdosti. Niektorí členovia LGBT komunity sú ale stále nespokojní, chýba im napríklad vlajka údajne bezpohlavných jedincov.

Svetoznáma technologická spoločnosť Apple zaradila do novej verzie svojho operačného systému iOS viaceré nové emotikony. Medzi nimi aj ružovo-modro-bielu vlajku transsexuálnej komunity.

Stalo sa tak po tom, ako v januári tohto roka medzinárodný kódovací štandard Unicode ohlásil zaradenie aj dvoch nových symbolov, symbol trans a spomenutú trans vlajku do portfólia.

Používateľom Apple stačí aktualizovať svoje zariadenia, aby mali k novým emotikonom prístup zo svojich klávesníc. Tí doteraz na svoju identifikáciu a vyjadrenie sa používali symbol homára.

Zatiaľ čo časť LGBT komunity neskrýva nadšenie, mnohí poukazujú na to, že ďalšie vlajky, ako lesbická vlajka, bisexuálna vlajka, progresívna vlajka a bezpohlavná vlajka, je ešte potrebné priniesť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter